WTA Istambuł

admin
wta TEB BNP Paribas stambul

Kolejne rozstrzygnięcia pierwszej i drugiej rundy

Tym razem obyło się bez większych niespodzianek w turnieju TEB BNP Paribas. Wszystkie Panie zgodnie wygrywały w dwóch setach. Wczoraj rozegrano ostatnie spotkanie pierwszej rundy turnieju – Mona Barthel pokonała Olgę Savchuk 6:3, 7:5. Zapadły też pierwsze rozstrzygnięcia o obsadzie ćwierćfinałów..

Znowu miło zaskoczyła kibiców Urszula Radwańska. W pozostałych meczach Lesia Tsurenko pokonała wyżej notowaną Danielę Hantuchovą w dwóch szybkich setach 6:1, 6:1. Ukrainka dominowała w całym spotkaniu, serwowała bardziej regularnie i wykorzystywała szanse na przełamanie. Jej przeciwniczka bardzo źle grała przy drugim podaniu – wygrała zaledwie 4 piłki, co dało 21% skuteczności. Było to kluczowe przy porażce.

Roberta Vinci tylko w pierwszym secie miała problemy z rywalką. O wygranej decydował tie break, który padł łupem Włoszki. W drugiej partii Alexandra Panova nie była już w stanie dotrzymać kroku przeciwniczce i całe spotkanie zakończyło się wynikiem 7:6, 6:3. Najmniej emocji dostarczył ostatni mecz drugiej rundy. Już po 50 minutach ze zwycięstwa cieszyła się Magdalena Rybarikova. Reprezentantka gospodarzy, Ipek Soylu, nie ugrała ani jednego gema.