WTA Lugano: świetne otwarcie Świątek

światek budapeszt

Efektownie swój start w Lugano rozpoczęła Iga Świątek. Polka nie dała szans swojej pierwszej rywalce i bardzo szybko awansowała do drugiej rundy.

Iga Świątek po raz pierwszy w karierze gra w turnieju głównego cyklu bez konieczności przebijania się przez kwalifikacje. W dodatku losowanie pierwszej rundy było dla niej korzystne bowiem przydzieliło jej Katerinę Zawacką, która w rankingu jest kilkadziesiąt pozycji niżej.

Iga rozpoczęła bardzo dobrze. Już w pierwszym gemie zanotowała przełamanie, a po chwili zwieńczyła swoją przewagę wychodząc na prowadzenie 3-0. Całkowita dominacja uśpiła naszą reprezentantkę, która zaczęła grać lekkomyślnie. Ukrainka natychmiast skorzystała z okazji i zmniejszyła stratę na 3-5. Świątek musiała chyba poczuć na sobie karcący wzrok swojego sztabu bowiem natychmiast się uspokoiła i returnem zakończyła seta w stosunku 6-3.

Grająca bardzo kombinacyjnie i w różnych rytmach Polka ponownie zbudowała sobie przewagę na początku seta. Dwa breaki sprawiły, że na tablicy widniał wynik 4-0. Świątek wyciągnęła wnioski z poprzedniego seta i tym razem nie dała się ponieść młodzieńczej fantazji. Dalej konsekwentnie grała swoje na co rozbita rywalka nie potrafiła znaleźć odpowiedzi. W drugiej partii Ukrainka nie zdobyła ani jednego gema. Mecz zakończył się lekko po upływie pierwszej godziny.

W drugiej rundzie czeka na Igę już trudniejsze zadanie. Jej rywalką będzie bowiem rozstawiona z „3″ Victoria Kuzmowa. Słowaczka jest aktualnie 46. rakietą świata.