WTA Moskwa: Półfinalistki w komplecie.

svitolina pekin

Turniej w stolicy Rosji wkracza w decydującą fazę. W walce o triumf pozostały tylko cztery tenisistki. Która z nich ma największe szanse na wygraną w Moskwie.

Jako pierwsza w ½ finału Kremlin Cup zameldowała się Elina Svitolina. Ukrainka bez problemów w dwóch setach pokonała chorwacką tenisistkę Ane Konjuh. Wyżej notowana zwyciężczyni spotkania przez mecz przeszła spacerkiem dwukrotnie wygrywając 6:1. Chorwatka nie radziła sobie najlepiej z pierwszym serwisem, a także popełniła aż 7 podwójnych błędów, co dawało przewagę rywalce. Po godzinie gry pewny awans do półfinału moskiewskiego turnieju uzyskała 15. tenisistka na świecie Elina Svitolina.

Rywalką ukraińskiej tenisistki będzie turniejowa „1” Svetlana Kuznetsova. Rosjanka w starciu z Timeą Babos nie miała łatwej przeprawy. Mecz pań trwał 2 godziny i 34 minuty, a zwycięstwo Kuznetsova zapewniła sobie dobrą grą w trzecim, decydującym secie, w którym łatwo ograła rywalkę 6:2.
Już w pierwszej partii widać było, że nie będzie to łatwy mecz. Set wygrany 7:5 dzięki przełamaniu Węgierki w 11. gemie. Druga odsłona meczu zakończyła się tie-breakiem. W nim górą okazała się być Babos. Szansy na wcześniejsze zakończenie meczu nie wykorzystała rozstawiona z „1” Kuznetsova, która przy stanie 5:4 przegrała własne podanie. Ostatni set padł łupem Rosjanki, która wykorzystała zmęczenie węgierskiej tenisistki wygrywając 6:2.

Drugą parę półfinałową tworzą Julia Goerges oraz Daria Gavrilova. Niemka w swoim meczu niespodziewanie pokonała Darię Kasatkinę w dwóch setach. W pierwszej partii Goerges prowadziła już 5:2, ale Rosjanka była w  stanie odrobić straty. Decydujący okazał się być 12. gem , w którym niemiecka tenisistka przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie w meczu. Drugiego seta od przegranego podania serwisowego zaczęła niżej notowana Niemka, ale następne sześć gemów należało do niej, czym sprawiła niespodziankę pokonując młodą Rosjankę.

Daria Gavrilova awans do półfinału uzyskała dzięki pokonaniu Anastasijii Pavlyuchenkovej. W pierwszym secie po wyrównanej grze pań górą była Australijka wygrywając 7:5. W drugiej odsłonie meczu Gavrilova po dwóch przełamaniach wyszła na prowadzenie 4:0. Od tego momentu gemy w drugiej partii wygrywała jedynie Rosjanka, która wygrywając 6:4 doprowadziła do remisu w spotkaniu. Decydująca partia padła łupem australijskiej zawodniczki, która już bez problemów triumfowała 6:3.