WTA New Haven: Kolejne zwycięstwo Radwańskiej!

admin
RadwanskaToronto 2015

Agnieszka Radwańska po raz kolejny okazała się za mocna dla Alize Cornet.

Forma Polki rośnie, a w następnej rundzie zmierzy się ona z Petrą Kvitovą.

Mecz zaczął się dla Radwańskiej wspaniale ponieważ już w pierwszym gemie zaliczyła przełamanie. Radość była jednak krótkotrwała gdyż po chwili nastąpiło przełamanie zwrotne. Przez następne dwa gemy żadna z zawodniczek nie potrafiła utrzymać serwisu i na tablicy był remis 2-2. Po chwili Radwańska miała szansę na trzecie przełamanie, ale Cornet tym razem się obroniła. Co się odwlecze, to nie uciecze i w siódmym gemie Agnieszka dopięła swego (z dużą pomocą rywalki). Tym razem okazało się ono być decydujące i Isia prowadziła 1-0. W drugiej partii Aga błyskawicznie odskoczyła na 4-0 i…stanęła. Na szczęście przestój był tylko chwilowy i pozwolił Francuzce na wygranie tylko dwóch kolejnych gemów. Na więcej nie pozwoliła Radwańska, która wygrała dwa ostatnie gemy tego meczu i po godzinie i 41 minutach awansowała do trzeciej rundy

Rywalką Agnieszki Radwańskiej w ćwierćfinale będzie Czeszka Petra Kvitova. Obrończyni tytuły poradziła sobie z Madison Keys, ale musiała poświęcić na to trzy sety. W pierwszym secie o jego losach zadecydowało jedyne przełamanie. Kvitova nie obroniła swojego podania w piątym gemie. Ostatecznie Keys zakończyła seta do 4. Były to dla niej jednak miłe złego początki. Od stanu 1-1 zaczął się bowiem koncert Czeszki. 5 gemów wygranych z rzędu w tym secie i zwycięstwo 6-1. W trzecim secie Amerykance poszło tylko trochę lepiej bowiem udało jej się ugrać dwa gemy. Ostatecznie jednak broniąca tytułu Kvitova zagra z Agnieszką Radwańską o półfinał.

Dużo większe problemy w swoim meczu trzeciej rundy miała Karolina Woźniacka. Dunka, która do tej pory wygrała w New Haven czterokrotnie (2008-11) mierzyła się z Robertą Vinci i była o krok od porażki. Pierwszy set długo układał się pod dyktando Włoszki, która prowadziła z przewagą przałamania. Przy stanie 2-4 przebudziła się jednak była liderka rankingu. Dunka wygrała  gemy z rzędu i wyrwała rzutem na taśmę zwycięstwo w secie. Jeszcze bardziej dramatyczny przebieg miały kolejne partie. W secie drugim sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Vinci prowadziła 2-0, ale ponownie dała się dogonić. Szczęśliwie dla niej wyszła obronną ręką z tie-breaka. Wielkich emocji dostarczył decydujący set. Vinci w prowadziła w nim 5-3, ale po raz kolejny zmarnowała przewagę przełamania w kluczowym momencie. W końcówce meczu Włoszka miała 3 piłki meczowe, ale Dunka wyszła z opresjii i ostatecznie to ona cieszyła się ze zwycięstwa.