WTA New Haven: trzecie zwycięstwo Kvitovej

Kvitova AO 1

Petra Kvitova udowodniła, że turniej w New Haven jest jej „konikiem”…

Po raz czwarty wystąpiła w finale tego turnieju, a po raz trzeci mogła cieszyć się ze zwycięstwa. W finale ograła swoją rywalkę Lucie Safarovą.

Czeski finał od początku był bardzo zacięty. Mimo wielu szans i prowadzeń zawodniczki przyjmującej 40-15 żadna ze stron nie potrafiła postawić kropki nad i w celu przełamania przeciwniczki. Wiele gemów było bardzo wyrównanych, ale udało uniknąć się bardzo długich rozgrywek. Wszystko zmierzało ku tie-breakowi i tak też się stało. W decydującym o losach seta gemie cały czas trwała zażarta walka. Ostatecznie jednak partię na swoją korzyść rozstrzygnęła Safarova i to ona była bliżej tytułu.

Pierwsze przełamanie w tym spotkaniu nastąpiło w trzecim gemie drugiego seta, a na swoje konto zapisała je Kvitova. Po chwili prowadziła 4-1 i sytuacja Safarovej w tym secie stała się bardzo trudna. Potrafiła jeszcze odmienić losy 7 gema wracając ze stanu 0-30, ale w ósmym gemie Kvitova zakończyła seta i wyrównała stan meczu. W trzecią partię Safarova również nie weszła najlepiej bowiem w trzecim gemie oddała własne podanie i sprezentowała rodaczce łatwiejszą grę. W siódmym gemie Kvitova poszła za ciosem i zdobyła przełamanie na 5-2 w tym momencie stało się już jasne, że to bardziej utytułowana Czeszka wygra ten turniej. Po chwili stało się to faktem.  Zwycięstwo 6-2 dało Petrze Kvitovej trzeci tytuł w Conenticut Open. Teraz może spokojnie przygotowywać się do US Open, który do tej pory był rysą na jej karierze.

Jednostronny przebieg miał finał gry podwójnej. Po przeciwnym stronach siatki stanęły Julia Goerges z Lucie Hradecką oraz Chia-Jung Chuang i Chen Liang. Faworytkami były zawodniczki z Europy i niemiecko-czeski duet szybko zaczął udowadniać swoją wyższość. Azjatki w pierwszym secie trzymały się w miarę dzielnie, ale dały się ostatecznie przełamać i pierwszego seta przegrały 6-3. W drugim rozpędzone Goerges i Hradecka praktycznie wybiły rywalką tenis, a na pewno zwycięstwo z głowy. Pozwoliły im ugrać tylko jednego gema. Wielki dzień dla czeskiego tenisa w New Haven stał się więc faktem. Dla reprezentantek Tajwanu i Chin awans do finału to i tak wielki sukces.