WTA Norymberga: Kerber, Vinci w ćwierćfinale

Kerber Charleston 1

Angelique Kerber oraz Roberta Vinci awansowały do ćwierćfinału w Nurnberger Versicherungscup.

Rozstawiona w turnieju z numerem 2 Niemka Angelique Kerber pokonała Czeszkę Klare Koukalova 6:1, 7:6(2) i awansowała do ćwierćfinału Nurnberger Versicherungscup na kortach ziemnych w Norymberdze.
„Pierwszy set był bardzo dobry i grałam naprawdę nieźle. W drugim secie był jeden szalony gem, który zmienił trochę bieg meczu. Ona jest naprawdę trudną przeciwniczką i pokazała to w drugim secie. Jestem zadowolona ze zwycięstwa w dwóch setach.” – powiedziała po meczu Angelique Kerber.
Przeciwniczką Niemki w ćwierćfinale będzie Japonka Misaki Doi, która pokonała Chinkę Shuai Zhang 1:6, 6:3, 6:1.

Rozstawiona w turnieju z numerem 4 Włoszka Roberta Vinci awansowała do ćwierćfinału Nurnberger Versicherungscup po zwycięstwie nad Czeszką Tereza Smitkoca 6:2, 6:1.
„Zagrałam dwa bardzo dobre mecze w dwóch pierwszych rundach. Było dziś ciężko, ale zagrałam dobry tenis – zawsze ciężko się gra przeciwko każdej zawodniczce. Jestem zadowolona, ponieważ z meczu na mecz gram coraz lepiej.” – powiedziała po meczu Roberta Vinci.
Przeciwniczką Włoszki w ćwierćfinale będzie Japonka Kurumi Nara, która pokonała Szwajcarkę Stefanie Voegele 6:3, 6:4.