WTA Rzym: Suarez Navarro – Kvitova

Kvitova Madryt 1

Carla Suarez Navarro oraz Petra Kvitova zagrają w ćwierćfinale Internazionali BNL d`Italia.

Rozstawiona w turnieju z numerem 10 Hiszpanka Carla Suarez Navarro pokonała Kanadyjkę Eugenie Bouchard (numer 6 w turnieju) 6:7(2), 7:5, 7:6(7) po 182 minutach gry i awansowała do ćwierćfinału Internazionali BNL d`Italia na kortach ziemnych w Rzymie – Kanadyjka nie wykorzystała szansy, kiedy serwowała na mecz przy stanie 5:4 w drugim secie, 5:4 i 6:5 w trzecim secie oraz piłki meczowej przy stanie 7:6 w tie-braku trzeciego seta!

Rozstawiona w turnieju z numerem 4 Czeszka Petra Kvitova awansowała do ćwierćfinału Internazionali BNL d`Italia po zwycięstwie nad Serbką Jelena Jankovic (numer 16 w turnieju) 6:3, 6:2.
Czeszka będzie miała okazję zrewanżować się Hiszpance za dwie ostatnie porażki w tym sezonie – w Dubaju oraz Doha.