WTA Stanford – znamy półfinalistki

WTA stanford

Wczoraj poznaliśmy cztery zawodniczki, które zmierzą się o finał imprezy w Stanford.

Dla polskich kibiców nie było dobrą wiadomością, że z turnieju odpadła Agnieszka Radwańska – nie dała rady pokonać Angelique Kerber.

Pozostałe spotkania również obfitowały w wiele emocji i kończyły się po trzech setach. Varvara Lepchenko wygrała z Moną Barthel 6:7, 6:2, 6:3. Amerykanka doskonale grała na returnie – miała jedenaście szans na przełamanie, z których wykorzystała ż siedem. Dobrze broniła się też serwisem. Niemka czternaście razy mogła zdobyć break point, ale sztuka ta udała się jej tylko czterokrotnie. Dużo się działo w meczu Eliny Svitoliny i Alison Riske. Faworytką była notowana na 20 miejscu rankingu Ukrainka, ale pierwsza partia, nieoczekiwanie, padła łupem Amerykanki. Drugi set zakończył się pozytywnie dla Riske, kiedy w końcowej części przełamała rywalkę. Decydująca partia to już całkowita dominacja Svitoliny – spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 4:6, 7:5, 6:1. Mecz obfitował w przełamania – Ukrainka wykorzystała dziewięć break pointów, jej rywalka siedem, co pokazuje, że panie w tym meczu nie grały zbyt pewnie przy własnym serwisie.

Najmniej problemów z awansem miała Karolina Pliskova. Ajla Tomljanovic zaprezentowała się w turnieju z dobrej strony, ale wczoraj jej rywalka wygrała 6:2, 6:4.