WTA Stanford – zwycięska Kerber

Kerber Stanford 2

Angelique Kerber, po trzysetowym boju,

pokonała w finałowym pojedynku Karolinę Pliskovą. Mecz był bardzo zacięty – obie zawodniczki ośmiokrotnie traciły własny serwis, ale na końcu to Niemka cieszyła się ze zwycięstwa.

Tenisistki zaprezentowały dwa odmienne style gry. Kerber postawiła na cierpliwe wyczekiwanie okazji do ataku, doskonale się broniła. Pliskova z kolei ciągle atakowała z głębi kortu, mocno też serwowała. Skuteczniejszy okazał się jednak tenis Niemki. Na końcu meczu Kerber miała większą ilość winnerów w stosunku do niewymuszonych błędów – 27 do 14. Chociaż jej rywalka posłała aż 52 uderzenia wygrywające, to taki sam wynik osiągnęła przy błędach własnych. Tutaj można upatrywać jej porażki.

Pierwsza partia, dosyć łatwo, padła łupem Kerber wynikiem 6:3. W drugim secie, wyżej notowana Czeszka, wygrała 7:5, ale już w ostatniej partii musiała uznać wyższość rywalki, która wygrała 6:4. Cały mecz trwał dwie godziny i siedem minut. To już czwarty tytuł rangi WTA Premier, jaki zdobyła w tym sezonie Kerber.