WTA Tajpej: Magda Linette w ćwierćfinale.

magda linette

Magda Linette dostarczyła dziś nam nie lada emocji. Poranek w jej wykonaniu był niczym oglądanie niezłego thrillera. W II rundzie turniej WTA w Tajpiej Polka stoczyła, trudny, trzy setowy bój ze Szwedzką tenisistką Johanną Larsson, pokonując ją ostatecznie 6:1, 6:7 (4-7), 7:6 (7-3). Dzisiejsze zwycięstwo zagwarantowało Magdzie ćwierćfinał imprezy.

Spotkanie zawodniczek było bardzo zacięte od samego początku. Już w 1 gemie Magda obroniła trzy break pointy, a później udało jej się uzyskać przełamanie na 2:0. W pierwszym secie Polka oddałą Szwedce tylko jednego gema. Drugi set był jeszcze bardziej emocjonujący i zażarty.  Magda niestety nie obroniła 4 piłek meczowych i doszło do rozstrzygnięcia seta w tie breaku, który na nieszczęście dla Polki przegrała 4:7 i musiała szykować siły na 3 set.

Podczas 3 seta to Szwedka nie potrafiła wykorzystać swoich piłek meczowych, których miała aż 3, przy stanie 5:3. Magda przełamała rywalkę i o losach całego spotkania również tym razem decydował tie break, tym razem Linette nie odpuściła i ostatecznie wygrała go 7:3, meldując się tym samym w piątkowym ćwierćfinale imprezy. Jej rywalką może być albo  Timea Babos albo Dalia Jakupović.