WTA Tiencin: zwycięstwo Linette na otwarcie

linette magda

Bardzo pewne otwarcie turnieju w Tiencinie zaliczyła Magda Linette. Polka nie dała szans rywalce i bardzo szybko zameldowała się w drugiej rundzie.

Magda Linette w jednym z ostatnich tegorocznych występów zdecydowała się na udział w turnieju WTA International w Tiencinie. Turniej ten w przeszłości wygrywała Agnieszka Radwańska. Pierwszą rywalką poznanianki była Christina McHale, która opór postawiła tylko na początku spotkania.

Pierwszy gem był nerwowy w wykonaniu Linette. Przegrywała już 0-40, ale obroniła trzy kolejne break pointy, a po chwili także czwartego. Po opanowaniu sytuacji zaczęła dominować na korcie. Nękała rywalkę głębokimi zagraniami z głębi kortu, pokazując swój ulubiony tenis. Będąca ciągle pod presją McHale nie wytrzymała i oddała serwis w piątym gemie. Magda nie zamierzała jednak zmieniać swojej taktyki i ciągle to ona była w ataku. W ósmym gemie miała kolejnego break pointa, który był zarazem piłką setową, ale Amerykanka obroniła się. W 9 gemie nie miała jednak najmniejszych szans na powrót do gry i pierwszy set powędrował na konto Polki.

W drugim przewaga Linette jeszcze wzrosła. Już w pierwszym gemie przełamała rywalkę co jeszcze mocniej ją uskrzydliło. Na jej grę przyjemnie się patrzyło bo oprócz repertuaru zagrań z pierwszego seta dołożyła także akcje przy siatce. Taki różnorodny tenis to było za dużo dla McHale. Zrezygnowana Amerykanka przegrała dwa kolejne gemy serwisowe i na tablicy pojawił się wynik 5-0. Wtedy pojawił się jedyny moment dekoncentracji Polki, który kosztował ją przełamanie. Na szczęście szybko wróciła na właściwe tory i kolejnym breakiem zakończyła to spotkanie po 74 minutach.

Kolejną rywalką Magdy Linette będzie Kurumi Nara lub Harriet Dart.