WTA Tokio: Zwycięski początek Linette

Linette Kuala Lumpur 1

Po zakończeniu US Open czas na cykl turniejów w Azji.

Na pierwszy ogień rzucony został turniej Japan Women’s  Open Tennis w Tokio. Pula nagród wynosi 226 750 USD. W zeszłym roku w turnieju triumfowała Samantha Stosur.

Panie rozegrały już mecze pierwszej rundy. Polskich kibiców najbardziej cieszy oczywiście udana inauguracja w wykonaniu Magdy Linette. Polka zaskakująco łatwo uporała się z Amerykanką Lauren Davis, która jest wyżej sklasyfikowana w rankingu. W pierwszym secie Magda oddała rywalce 3 gemy co oznacza, że okazała się lepsza o jedno przełamanie. Wygrana w drugiej partii przyszła jej jeszcze łatwiej ponieważ jej rywalka ugrała tylko dwa gemy. Linette w następnej rundzie zmierzy się z Zariną Diyas z Kazachstanu. Będzie to już zdecydowanie wyżej podniesiona poprzeczka ponieważ Kazaszka jest na 43 miejscu w rankingu. Jeśli jednak Magda zagra swój najlepszy tenis to nie jest pozbawiona szans na awans.

W jednym z najciekawiej zapowiadającym się meczu tej fazy turnieju byliśmy od razu świadkami największej niespodzianki. 12 rakieta świata Carla Suarez w dwóch setach 4-6, 4-6 przegrała bowiem z Kateryną Bondarenko z Ukrainy. Nie bez problemów pierwszą rundę przebrnęła Johana Larsson. Sympatyczna Szwedka po klęsce w pierwszym secie 0-6, w kolejnych partiach okazała się jednak lepsza od Chinki Wang i zagra ostatecznie w drugiej rundzie. W wewnątrz japońskim starciu Nao Hibino okazała się lepsza od Hiroko Kuwaty. Nie zawiodła też faworytka gospodarzy Kurumi Nara , która dość łatwo odprawiła z kwitkiem sklasyfikowaną jedną pozycję wyżej Rumunkę Mitu.

Spektakularną klęskę poniosła za to Bojana Jovanovski. Bułgarka w starciu z Risą Ozaki ugrała tylko dwa gemy. Kolejne zwycięstwo zawodniczki gospodarzy pokazuje, że był to dla nich udany dzień w turnieju.

Autor: michaldinho