WTA: Wieści z Waszyngtonu

Stosur AO 3

i Jubileusz Samanthy Stosur

Samantha Stosur dzięki wyeliminowaniu Kristiny Mladenovic wygrała swój 500 mecz w karierze. Nie zawiodły również inne faworytki.

Stosur nie miała większych problemów z pokonaniem rywalki dzięki dobremu serwisowi i skutecznej grze na returnach wygrała obie partie dość gładko 6-2,6-2. Było to jej 500 zwycięstwo w karierze. Osiągnęła je jako 15 z czynnych zawodniczek. Kontynuuje też swoją passę zwycięstw, która trwa od turnieju w Bad Gastad.

Obrończyni tytułu czyli Rosjanka Svietlana Kuzniecowa stanęła naprzeciw kwalifikantki Sanaz Marand. Mimo nie najlepszego serwisu (aż 5 błędów serwisowych) udało jej się kontrolować mecz od samego początku. Przełamała swoją rywalkę aż sześciokrotnie więc nie mogło być mowy o żadnej niespodziance. W kolejnej rundzie Kuzniecova zmierzy się z pogromczynią Magdy Linette- Sloane Stephens.

Również kolejna z Rosjanek, Jekaterina Makarova zameldowała się po swoim meczu w kolejnej rundzie. Jej rywalką była 50 rakieta świata czyli Belgijka Alison van Uytvanck. Rosyjska zawodniczka dzięki wykorzystaniu czterech piłek na przełamanie (na 9 okazji) ostatecznie okazała się lepsza od niżej sklasyfikowanej rywali. Ostateczny wynik rywalizacji to 7-5, 7-5.

Trzecia z Rosjanek Anastazja Pawluczenkova wróciła z bardzo dalekiej podróży. Bardzo wiele kłopotów sprawiła jej bowiem Magdalena Rybarikova. Pierwszy set był bardzo wyrównany i o jego losach musiał zadecydować tie-break, w którym lepsza okazała Pawluczenkova, która wygrała go do 2. W początkowej fazie 3 seta mieliśmy niespodziewaną dominację Rybarikovej, która prowadziła 0-3. Wtedy jednak Pawluczenkowa przeprowadziła „ułańską szarżę” i wyrównała stan seta doprowadzając do tie-breka. W nim ponownie była górą wygrywając cały mecz 7-6 (2), 7-6 (3). O tym jak wyrównany był to mecz niech świadczy fakt, że Rybarikova zdobyła tylko 4 punkty mniej od swojej rywalki, a każda z tenisistek 4 razy przegrała własne podanie.

Do kolejnej rundy awansowała też Belinda Bencic, która pokonała w dwóch setach Tereze Smitkovą 7-5, 6-4.